Aktuality

HLEDÁME BRIGÁDNÍKY

HLEDÁME ŠIKOVNÉ A SPOLEHLIVÉ KOLEGY, KTEŘÍ SE RÁDI UČÍ NOVÝM VĚCEM. pOKUD MÁŠ ZÁJEM, ZAVOLEJ NA 734 147 883 A NEBO SE U NÁS OSOBNĚ ZASTAV.
lÁSKA K VÍNU PODMÍNKOU 🙂

PRÁVĚ OTEVŘENÉ LAHVE

Bílá

  • Sauvignon Blanc 2020, suché – vinařství Viňa Undurraga / Viña Undurraga se sídlem v údolí Maipo je jedním z nejstarších skutečně průkopnických chilských vinařství. Založil ji v roce 1885 Don Francisco Undurraga Vicuña. V roce 1891 byly sklizeny první hrozny pod dohledem francouzského specialisty pana Pacoteauxe a již o dvanáct let později putovaly první bedny Pinot Noir do Spojených států, čímž se Viña Undurraga stala prvním chilským vývozcem vína do USA. Nyní ho můžete ochutnat i vy. Je krásně svěží a ovocné s dlouhým minerálním závěrem.
  • Tramín červený 2019, suché – vinařství Špalek / Rodinné BIO vinařství, hospodaří na 12 ha vinic na Kraví Hoře. Podloží Kraví hory je tvořeno velmi starými horninami sopečného původu: žuly, ruly a granodiority. Zvětráváním těchto hornin vznikají jílovité, pro révu velmi vhodné podmínky.  Vinice jsou skloněny k východu, jihu a západu v nadmořské výšce 250 až 300 m n.m. Zdejší roční srážky jsou pouze cca 400 mm a jelikož nejsou vinice zavlažovány, rodí menší, ale zato chutnější hrozny. Vinařství hospodaří v režimu BIO. Vinařství roku 2015. Barva světle zlatá. Vůně kořenitá až parfémová, plná a minerální. Chuť mohutná až opulentní, kořenitá, koncentrovaná s velmi dlouhou dochutí.
  • Sylvánské zelené 2020, suché – vinařství Nešpor&Rajský / Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Ve vinařství kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic. Organický, nefiltrovaný Sylván bez síry. V příjemné ovocno – květinové vůni Sylvánského zeleného ucítíte zejména zelené jablko a med, v středně plné chuti vás zaujmou lehce kořenitý, medový i květinový tón.
  • Grüner Veltliner 2019, suché – Lenz Moser / Rakouské vinařství Lenz Moser vždy představovalo nekompromisní kvalitu z nejlepších rakouských vinařských oblastí. Stejně jako tehdy i dnes sází na spojení tradice a inovace a velmi dobrou spolupráci s místními vinařskými rodinami , které pěstují své vinice s nadšením a dlouholetými zkušenostmi. Tento Veltlín je typický pro oblast Dolního Rakouska, což znamená, že má jemné a kořenité tóny, ovocné tělo a svěží závěr s typickými tóny bílého pepře.
  • Chardonnay 2018, polosuché – BMVinařství / Víno vyráběné speciálně pro náš vinný bar ve spolupráci s prvotřídním BMVinařstvím tak, abychom zajistili vysokou kvalitu za přijatelnou cenu. Víno je medově žluté barvy. Má medovou až hrozinkovou vůní s tóny po sušených meruňkách, mangu a sladkém ananasu. Chuť je medově sladká s tóny tropického ovoce, máslové hrušky a zavařených kdoulí.
  • Goivo 2019 DOC, polosuché – vinařství Herdade do Rocim / Goivo patří mezi typická Vinho Verde. Ty se vyznačují nižším obsahem alkoholu (9,5%) a mírným perlením. Hrozny pro výrobu tohoto vína se sbírají na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Víno má relativně vysokou hodnotu zbytkového cukru (15g/l), přesto je díky vyšší kyselince neskutečně svěží, šťavnaté a působí suchým dojmem. Má jemnou citrusovou barvu. Ve vůni naleznete tóny citrusů a příjemný nádech broskví. Mírné perlení příjemně osvěží v horkých letních dnech. Vinho Verde v překladu znamená zelené víno. Je to bez pochyby nejznámější portugalské bílé víno. Vyrábí se na severu Portugalska ve stejnojmenném regionu. Unikátní charakter vína je dán půdou, klimatem, zvláštností místních odrůd a jejich kultivací. Všechny tyto faktory vytváří vína lehká, svěží, ovocná a zcela odlišná od zbytku světa.

Šumivá

  • Pinta Negra Blanc de Noir, brut – vinařství Adega Mae / Bílé šumivé víno vyrobené metodou Charmat ze dvou červených Aragonez a Caladoc. Zatímco odrůdu Aragonez většina z vás zná, i když často spíš pod názvem Tempranillo, tak odrůda Caladoc je pro Portugalsko celkem netypická. Nejčastěji se s ní setkáte ve Francii v oblasti Languedoc. Víno má jemnou citrusovou barvu. Ve vůni najdete svěží tóny s nádechem zeleniny, bílých květů a zelených jablek. V chuti je svěží, šťavnatá kyselina. Víno je úžasně lehké s výraznou ovocnou chutí. Má jemný ale zároveň velmi živý závěr.  

Růžová

  • Pinot Rosé de Corte – vinařství Garzón / V roce 2021 se uruguayské vinařství Bodega Garzón umístilo na druhém místě v prestižní soutěži World’s Best Vineyards, kde se vybírá 20 nejlepších vinařství světa! Toto impozantní uruguayské vinařství bylo založeno a financováno Alejandrem Bulgheronim, podnikatelem, který patří mezi prvních pět set nejbohatších lidí na světě. A to není jeho první investice do vinařství – má vinařství v Napa Valley, Toskánsko, Bordeaux nebo Barossa. Vinařství v Garzonu je však zcela ojedinělým podnikem – kromě vína se zde vyrábějí všechny základní potravinářské výrobky, od zeleniny až po maso od zvířat vlastního chovu, a samozřejmostí je, že v místní restauraci najdete všechny tyto ingredience na talíři. Jde o investici zcela soběstačnou v oblasti energie (větrné farmy) a zásobování vodou z vlastních hlubokých studní. Elegantní a výrazné víno s jemnou lososovou barvou a výraznou vůní připomínající čerstvé jahody a ostružiny. V chuti je příjemně svěží, s vyváženou kyselinkou, charakteristickou mineralitou a třešňovými tóny. Složení: 85% Pinot Noir (Rulandské modré), Cabernet Franc, Marselan

Červená

  • Cabernet Sauvignon/Syrah 2019, suché – vinařství Viňa Undurraga / Viña Undurraga se sídlem v údolí Maipo je jedním z nejstarších skutečně průkopnických chilských vinařství. Založil ji v roce 1885 Don Francisco Undurraga Vicuña. V roce 1891 byly sklizeny první hrozny pod dohledem francouzského specialisty pana Pacoteauxe a již o dvanáct let později putovaly první bedny Pinot Noir do Spojených států, čímž se Viña Undurraga stala prvním chilským vývozcem vína do USA. Nyní ho můžete ochutnat i vy. Víno třešňové barvy s vůní čerstvého tmavého ovoce obohaceného o jemné tóny vanilky. V ústech je velmi šťavnaté, se středními taniny a tóny zralého tmavého ovoce, s náznakem kouře, karamelu a rozinek.
  • Fuerza 2019, suché – vinařství Ego Bodegas/ Španělská FUERZA z vinařství Ego je cuvée Monastrell a Cabernet Sauvignon, které zrálo rok v nových francouzských a amerických dubových sudech. Již po otevření je znatelné dlouhé zrání, ovocnost a opravdu decentní kyselinka. Po vydýchání se víno krásně zakulatí a rozvine, přičemž kyselinka se takřka vytratí. Vůně je středně plná a intenzivní. Převládají ostružiny, dubové dřevo, tabák a lehký náznak kouře. V mohutné chuti jsou výrazné přezrálé lesní plody, hořká čokoláda a tabák, tříslovinka s lehce svíravým středně dlouhým závěrem

Na našem instagramu @zajickuv_vinny_bar můžete sledovat aktuality a naše každodenní tipy + hodnocení vín.

RUMCAJSOVKA VYHRÁLA ZLATO !

Naše Slivovice a Hruškovice vyhrála hlavní cenu v celosvětové soutěži WPO.