Aktuality

DEGUSTACE VÍN Z VINAŘSTVÍ JAKUB ŠAMŠULA
STŘEDA 30.11. OD 18:00
Ochutnáte 10 druhů převážně bílých vín. Chybět nebude ani sekt vyrábění klasickou metodou zrání v lahvi, dvě modré odrůdy a speciální oranžový Tramín.

Celým večerem Vás bude provázet osobně pan majitel Jakub Šamšula a chybět nebudou ani tematické chuťovky.
Kapacita je omezená, rezervace nutná.
Vstupné : 550 Kč

ROZLÉVÁME MLADÁ VÍNA ROČNÍKU 2022

PRÁVĚ OTEVŘENÉ LAHVE

Bílá

  • Sauvignon Blanc 2021 – Chile / Svěží a suchý Sauvignon z Chilského údolí Rapel, vyniká svojí lehkostí, velkou mineralitou a příjemnou kyselinkou.
  • Viognier 2014 – Glos / 80% Viognier a 20% Chardonnay, které zrálo 6 měsíců na kalech v dubových sudech. Díky tomuto procesu byly zvýrazněny aromatické látky. Víno má broskvovo-hruškové tóny s náznakem manga a zázvoru. Závěr je minerální a dlouhý.
  • Camino Bianco 2021 – Španělsko / 90% Sauvignon a 10 % Moscatel a všechny hrozny ručně sbírány. Vůně je výrazná, čistá a svěží s tony exotického ovoce. V chuti vyniká ovocným, skvěle pitelných charakterem se svěží kyselinkou.
  • Soave 2020 – Itálie / Známá a velice oblíbená italská odrůda z oblasti Veneto. Ovocné aroma evokuje svěžest s tóny zelených jablek a jiného světlého ovoce. V chuti čerstvé a svěží s lehkým náznakem minerality a ovoce s příjemnou svěží kyselinkou.
  • Chardonnay 2014 – Raška ( polosuché ) / Toto víno jsme zakoupili před 8 lety tak trošku jako omyl. Bylo fádní, nudné a takřka nepitelné. Uložili jsem ho do našeho sklepa a nechali zrát. Jak to u Chardonnay bývá, po 8 letech většinou nastane chvíle, kdy má víno optimální zralost a ani u tohoto vína to není jinak, víno krásně nazrálo. Má nádhernou slámovou barvu, plnou a vyzrálou vůni broskví, másla a medu. Chuť je bohatá, broskvovo-medová.
  • Kasta DOC 2020 – Portugalsko ( polosuché ) / víno je vyrobenu ze tří tradičních portugalských odrůd z oblasti Douro Superior. Aromatika tropického ovoce, ananasu, broskví a manga. Díky vinohradu ve vyšší nadmořské výšce si uchovalo velmi dobrou kyselinu a mineralitu.
  • Muškát moravský 2018 – BMVinařství ( polosladké ) / Skvělý Muškát, který byl v roce 2020 zařazen do Salónu vín. Vůně je výrazně muškátová s tóny marakuje a kandovaného tropického ovoce. V chuti je svěží, harmonické s nádechem hroznové marmelády, mandarinek, květového medu a muškátového oříšku.

Šumivá

  • Cava Mas d´Anoia, brut -Španělsko / Šumivá Cava z jednoho z nejstarších vinařství ve Španělsku. Čistá a svěží s tóny citrusových plodů s lehkým nádechem chlebové kůrky.

Červená

  • MalaVida ,,Hříšný žívot “ 2018 – Španělsko / 4 odrůdy, zrají celkem 8 měsíců ve 3 různých druzích sudů. Výsledkem je komplexní vyvážené aromaticky a chuťově pestré víno, které chutná opravdu každému. MALAVIDA = Hříšný život
  • Tempranillo 2021 – Španělsko / Svěží a lehké Tempranillo s tóny lesního ovoce, výraznou tříslovinou a povzbuzující kyselinkou v závěru.

Na našem instagramu @zajickuv_vinny_bar můžete sledovat aktuality a naše každodenní tipy + hodnocení vín.

RUMCAJSOVKA VYHRÁLA ZLATO !

Naše Slivovice a Hruškovice vyhrála hlavní cenu v celosvětové soutěži WPO.